0
0
Тюнінг мотоциклів в осінньо-зимовий період

Тюнінг мотоциклів в осінньо-зимовий період

Здавалося б, збулася мрія, є байк, на якому можна кататися по місту, відвідувати зібрання однодумців і вирушати в тривалі мотоподорожі. Але душа потребує змін і вдосконалень, а всілякі мотовиставки пробуджують інтерес і пропонують безмежні можливості у цій справі. Без модернізації мотоцикла тут ніяк не обійтися. І кращий час для тюнінга – це сезон осінь-зима. Тобто, саме зараз! А що можна вдосконалити і які послуги користуються найбільшим попитом, розповідає головний механік СТО Custom Culture.

Чому кінець сезону – найкращий час для тюнінгу байків?

Всі роботи по переробці та поліпшенню мотоцикла радять планувати на зиму. Якщо в літній час байк знаходиться у всіляких ремонтах і доопрацюванннях, то водій позбавляється, як мінімум, сезону. Такі роботи тривають довго, адже літо – самий розпал технічного обслуговування, і займаються тюнінгом в останню чергу, та й коштує він набагато дорожче. Зима, інша справа. Це кастом-сезон. І якщо влітку на «перетвореному» байку потрібно кататися, «понтуватися», показувати, який ти крутий, то взимку необхідно цю крутість створювати. Плюс, навесні починаються виставки, де також можна презентувати свого двоколісного друга.

Зовнішній і внутрішній тюнінг мотоцикла

Останнім часом термін «тюнінг» значно розширив межі свого значення. Раніше це слово означало тільки доопрацювання силової частини мотоцикла (двигун, паливна система та інше). Для зовнішніх змін і усіляких «навішувань» малося окреме позначення – «стайлінг». Зараз же під тюнінгом розуміють будь-які зміни в конструкції і дизайні мотоцикла – як внутрішні, так і зовнішні.

Зовнішній тюнінг або «навішування» - доля «чопперистів»

тюнінг мотоцикла

Дійсно, власники, зокрема турингов, піклуються, насамперед, про зовнішній вигляд своїх байків. Налаштування двигуна та підняття потужності – на другому плані. Крім того, зовнішній тюнінг – величезний простір для творчості, адже змінити можна все, що завгодно. Заміна коліс, керма, перетравлювання рами, встановлення нових баків, сидіння, додавання хромованих накладок, лампочок – мотоцикл можна змінити до невпізнання. Яскравий приклад – мотоцикл «Jameson», виконаний на базі Harley Davidson Heritage Softail в нашій майстерні: мотор і коробка передач в ньому залишилися практично без змін, а все інше було перероблено і вдосконалено. Внаслідок чого зовнішній вигляд байка змінився повністю.

Одні з кращих аксесуарів для байків, які пропонують на мото СТО Custom Culture – запчастини для тюнінгу від італійської фірми Rizoma. Деталі та аксесуари компанії мають найвищу якість, виглядають дуже стильно, ефектно і надають байку солідний зовнішній вигляд. В наявності - вибір продукції для спортивних мотоциклів (Honda, Yamaha, Ducati), однак є окрема лінійка аксесуарів для турингів (ручки керма, важелі, підніжки, розширювальні баки, дзеркала красивих форм). Також можливе замовлення за каталогом будь-якої представленої в ньому деталі.

Тюнінг технічної частини: починаючи від коліс, закінчуючи мотором

тюнінг мотоцикла

Серед найбільш популярних робіт по тюнінгу – переробка ходової частини мотоцикла. Круізери призначені для хорошого асфальту, а українські дороги не дозволяють їздити на байках з комфортом. Тому необхідно поліпшити параметри ходової частини. Щоб мотоцикл м'якше їхав по нерівній дорозі, переробляють амортизатори (передні і задні) шляхом заміни пружин, перепускної системи, клапанів. Або підходять до модернізації радикально і замінюють серійні амортизатори, які впливають на ходові якості, мають прогресивні (покращені) характеристики. Крім цього, додатково можна замінити колеса, маятники, виделки та інші елементи.

Шляхом різних налаштувань можна домогтися збільшення потужності мотоцикла. Недорого і швидко підвищити потужність двигуна – поміняти вихлопну систему на систему низького опору (глушники-прямотоки), впускну систему на фільтри нульового опору, а також удосконалити електроніку, яка коригує впорскування палива. Розберемо по порядку. Вихлопна система (глушники) має начинку, яка створює опір при виході газу, що забирає відсотки потужності на середніх і вище обертах. Навіть вид підшипника і той на неї впливає. Заміна вихлопної системи на систему зі зниженим опором трохи додає потужності. Крім того, заміні підлягають повітряні фільтри – впускна система. Паперовий елемент, через який всмоктується повітря, створює опір, тому його замінюють спеціальним, що легко продувається – фільтром нульового опору, тим самим теж трохи піднімаючи потужність.Нарешті, удосконалення електроніки, так званих, пауер-командер, які коригують уприскування, тривалість і момент спрацьовування інжектора. Від його налаштувань залежить кількість палива, яке потрапляє в двигун. Чим більше палива, правильніше воно змішане і краще згорає, тим більша потужність байка.

Всі подальші переробки: збільшення обсягу, зміщення фаз газорозподілу, підняття ступеня стиснення - більш затратні за вартістю і часом, вимагають втручання в двигун. Останнє - невеликий, але все-таки мінус - скорочення ресурсу мотора. Ресурс - термін надійної працездатності агрегатів, розрахований заводом-виробником за умов невтручання в їх заводське налаштування і конструкцію. Підняття потужності за допомогою перероблення мотора - додаткове навантаження на двигун, на яку він спочатку не був орієнтований.

Мотоциклетна майстерня і станція тех. обслуговування мотоциклів Custom Culture пропонує весь спектр послуг з обслуговування, ексклюзивного тюнінгу та збирання мотоциклів. Сучасне обладнання, кваліфіковані досвідчені механіки, багатий вибір деталей та аксесуарів від кращих світових виробників - все, щоб додати вашому байку індивідуальності і стилю. Не втрачайте час, адже сезон тюнінгу вже почався!

Продаж мотоциклів
Одяг та аксесуари
Наші роботи