0
0

Кастом культура

Burris Custom City

Поняття «кастом» зародилось в Америці в далеких 30-х роках, та спочатку застосовувалось до автомобілів. На той час їх виробництво було поставлене на потік, що перетворило машини на доступний засіб пересування для більшості людей. Спортивні автомобілі все ще були дорогим задоволенням. Звичайну машину «полегшували» за рахунок вилучення «зайвих» деталей, двигун форсувався. Цей напрямок стрімко набирав обертів та наприкінці 40-х років перетворився на всеамериканську істерію. Саме в цей час з’явилась величезна кількість усіляких клубів, об’єднаних у різні асоціації. Вважається, що саме цей період і виникло поняття «кастом кар». В перекладі з англійської «custom» означає «зроблений на замовлення, індивідуальний». Перший подібний автомобіль був зроблений видатними механіками та жерстяниками, братами Джорджем та Семом Барріс.


551_111111_137

Брати Джордж та Сем Барріс

 

Що таке кастом байк?

Поняття «кастом байк», як і вся байкерська тематика, зародилось в Америці в 50-х роках. Але якщо «байк», це мотоцикл, то «кастом байк» — це витвір мистецтва. Це не просто транспортний засіб, не звичайний набір залізо-гумових конструкцій, створений для пересування, це майже живе створіння, предмет гордості та розкоші. Головна особливість кастомів у тому, що вони не виробляються серійно. Будь-які деталі, колір, матеріали, аксесуари виконуються згідно побажань майбутнього власника. Головна ідея такого ексклюзивного мотоцикла, щоб він повністю задовольняв потреби та уявлення свого власника.

 

Кастом є ключовим словом у виразах «кастомайзінг» (customizing) та «кастомайзер» (customizer). Їх використовують, відповідно, як назви індустрії виробництва ексклюзивних транспортних засобів в цілому та тих людей, що безпосередньо їх виробляють.

Kustom kulture — культурний сленг

Сьогодні в публікаціях часто зустрічається інше написання — «kustom kulture». Вважається, що моду на таке «невірне» написання увів той самий класик створення кастом машин — Джордж Барріс, а вперше воно з’явилось у рекламі його майстерні, надрукованої в одному з випусків Hot Rod Magazine за 1948 рік. Ця подія йде корінням трохи глибше: ще до війни брати Барріс зі своїми однодумцями заснували у Каліфорнії Kustoms Car Club.

Більш ніж півстоліття потому, так звана кастом культура (KustomKulture), що об’єднувала автомобільний хот-роддінг, кастомайзінг та виробництво мотоциклів, музику рокабіллі, «попутні» стилі в одязі, зачісках, тату, перетворилась на індустрію та справжній соціальний феномен світового масштабу.

551_111111_136
551_111111_135
551_111111_134
Продаж мотоциклів
Одяг та аксесуари
Наші роботи